Twój partner w drukowaniu 3D

...ogranicza nas tylko wyobrażnia

DRUKOWANIE 3D w technologii FDM

Zamówione elementy w naszej firmie powstają na drukarkach firmy ZORTRAX w technologii LPD (FDM). Intergracja kluczowych elementów w konstrukcji drukarek M200 (konstrukcja drukarki, dedykowane oprogromawanie Z-SUITE oraz dedykowane filamenty) sprawia że powstałe modele są bardzo szczegółowo odwzorowane. Precyzyjny warstwowy proces nakładania filamentu sprawia że drukowane elementy mogą służyć jako prototypy obiektów wytwarzanych dalej w technologii form wtryskowych.

Cechy drukarek M200:

  • obszar roboczy 200x200x180mm (przy większych wydrukach niezbędny jest podział elementu drukowanego a następnie jego sklejenie, kleimy materiałem którym drukujemy, pzez co sklejony element ma wytrzymałość jak materiał bazowy, ponadto sama spoina jest widoczna minimalnie)
  • średnica dyszy 0,4 mm
  • dokładność pojedyńczego kroku 1,5 mikronów
  • dokładność pozycjonowania osi X/Y 1,5 mikronów
  • dokładność pojedyńczego kroku osi Z 1,25 mikronów
  • jakość czyli grubość warstw: 0,09mm, 0,14mm, 0,19mm, 0,29mm, 0,39mmJAKOŚĆ WYDRUKÓW

Poniżej przedstawiamy pięć takich samych wydruków o wys.45mm ale każdy wydruk jest wykonany w innej jakości czyli grubości warstwy. Przy warstwie 0,09 mm warstwy są praktycznie niedostrzegalne gołym okiem, niestety przy takiej jakości znaczącą wydłuża się czas wydruku i co za tym idzie rosną koszta, taka jakość jest zalecana dla bardzo małych i szczegółowych wydruków.


warstwa 0,39mm


warstwa 0,29mm


wartswa 0,19mm
warstwa 0,14mm


warstwa  0,09

DOKŁADNOŚĆ WYMIAROWA

Poniżej test przeprowadzony na wydruku który został wykonany zgodnie z rysunkiem technicznym. Jak możemy zaobserwować wymiary mieszczą sie w 0,0mm -0,3mm co jest spowodowane skurczem materiału. Element drukowany z ABS.