Twój partner w drukowaniu 3D

...ogranicza nas tylko wyobrażnia

Obudowy do modułów ARDUINO

Z przyjemnnością prezentujemy Państwu nasze kolejne produkty jakimi są abudowy do podzespołów platformy ARDUINO. Wszystkie obudowy posiadają specjalne zaczepy dzięki czemu można je ze sobą łączyć, tworząć estetyczne urządzenie. Dodatkowo każdą obudowę można wyposażyć w uchwyty dzięki którym możemy je przykręcić do plaskiej powierzchni.


Read more...

Co można zrobić ciekawego na laserze?

Poniżej prezentujemy super układanki dla dzieciaków, zabawa na długi czas możemy układać całą farmę dokupując kolejne elementy, całość dziecko może pomalować co stworzy niepowtarzalny efekt. Elementy wykonane ze sklejki o grubości 3mm, precyzyjnie wypalone co gwarantuje stabilność po złożeniu elementów.

Co można wydrukować?  hmmm... prezent!? część 1

Często padające pytanie  od osób które pierwszy raz słyszą pojęcie druk 3D to: Co tym można wydrukować? Po takim pytaniu następuje chwilowa przerwa na zebranie myśli... i jedziemy: na początek gadżety, prezenty, zabawki, itp..


Jedyny taki na świecie prezent dla miłośnika scrabble i mininionków.


Read more...

Technologia FDM i zabawa kolorem

Czy można drukować różnymi kolorami na drukarkach typu FDM? Jak się chce to można ;-).Poniżej etui do telefonu z logo.Powyższe zdjęcia przentują wydruk z drukarki jednogłowicowej (ZORTRAX M200), czy możemy wydrukować kolorową figurkę zmeniając odpowiednio filamenty np  myszkę miki? Nie, musimy pamiętać wydruki są budowane warstwa po warstwie, czyli aby wykonać np. takie kolorowe logo musimy je odpowiednio zaprojektować.


Read more...

Odporność na temperaturę!?

Niedawno padło pytanie od klienta jak materiał zachowa się w wysokiej temperaturze? Konkretnie chodziło o temperaturę około 100 st C. Postanowiliśmy przeprowadzić test na kostce z poniższego wpisu, postanowiliśmy z niej ugotować zupę :-), element był w gotującej się wodzie ok. 15 min. Filament użyty do wydruku kostki to Z-ABS. Pomiary znajdują się na zdjęciach, jak można zauważyć skurcz jest znikomy czyli ok. 0,1 do 0,15 mm.

Wymiary czego mogę się spodziewać?!

Poniżej test przeprowadzony na wydruku który został wykonany zgodnie z rysunkiem technicznym. Jak możemy zaobserwować wymiary mieszczą sie w 0,0mm -0,3mm co jest spowodowane skurczem materiału. Element drukowany z Z-ABS na maszynach ZORTRAX M200.

Kiedy się mogę spodziewać że może być problem z wymiarami?! Technologie druku 3D opierają się na obróbce termicznej tworzyw sztucznych typu ABS itp. Tworzywa są podgrzewane do temp.


Read more...

Jakość jak to z nią jest?!

Poniżej przedstawiamy pięć takich samych wydruków o wys.45mm ale każdy wydruk jest wykonany w innej jakości czyli grubości warstwy. Przy warstwie 0,09 mm warstwy są praktycznie niedostrzegalne gołym okiem, niestety przy takiej jakości znaczącą wydłuża się czas wydruku i co za tym idzie rosną koszta, taka jakość jest zalecana dla bardzo małych i szczegółowych wydruków.


Read more...